Bezprostřední dojmy po doteku Dalajlámy


Požehnaná žena


Jak jsou momenty v životě prchavé, to je neskutečné…


Ale člověk si dokáže pocity evokovat stále a jsou neměnné, pokud si je emocionálně downloaduje:-). Jako právě teď, když jsem před Galerií Mánes dostala požehnání od samotného Dalajlámy. Uf, to je neskutečné jak emoce pracují na plné obrátky a vibrace vnitřní rozjařilosti se vlní v těle jako bleskurychlé elektrické šoky. Jak je vůbec možné, že to nějaká osoba dokáže, vyburcovat všechny smysly na úroveň nirvány? Ano, je to pochopitelné, jde o svatého muže, reinkarnaci Buddhy soucitu, ale stejně je to myslí nepochopitelné, co se v duši děje za obrozující osvícení, které způsobí pouhý dotek či pohled z očí do očí.


Kráčím po chodníku k Žofínu a co dva kroky se zastavím a zhluboka se nadechnu. Zvrátím hlavu k zakaboněné obloze a od srdce se zasměju, tu rozpustilou radost v sobě prostě dusit nebudu, ať si každý myslí co chce. Nejsem blázen, prostě jsem se jen dočkala, co jsem si tak dlouho přála a při tom ani o to nijak zvlášť neusilovala a nebojovala, ono to prostě přišlo, samovolně a spontánně. Achich ouvej, to je bezvadné! Já tomu věřila, že to přijde v ten správný moment.


Vybavuje se mi okamžik, když jsem po příjezdu do McLeod Ganj (sídlo rezidence Jeho Svatosti v Indii) byla překvapená, když mi někdo řekl, že jde u něj zažádat o audienci. Šla jsem do jeho kanceláře a když jsem se ptala, tak mi řekli že ano, dali mi vizitku s emailem, ať tam napíšu jaké mám důvody. Dala jsem se do řeči s Tibeťanem a on když zjistil, že jsem z České republiky, tak se úplně rozzářil a řekl mi, že byl v Praze s Dalajlámou několikrát a že když tam byl naposledy v roce 2011 tak že cítil, že pan Havel odchází, jeho duše se ztrácí. On to prostě cítil a pak skonalo i jeho tělo. Byl to dojemný příběh a krásné shledání lidí, kteří si přizvukují, oba dva jsem žili za okupace a oba se dočkali svobody, která nám dopřává co duše žádá. Věnoval mi knížku do Jeho Svatosti:„Oceán moudrosti”. Byla jsem neskutečně dojatá a vděčná, že Česká republika tolik pro tibetský národ znamená. O audienci jsem zažádala, ale nikdy jsem se nedočkala.


Ale teď mi všechno tato posvátná událost kompenzovala. Nikde jsem se netlačila a ono to prostě přišlo jako autentická paralela - Praha a skvostná upomínka na pana Václava Havla.


Registrace na Forum 2000 proběhla hladce, navštěvuji tuto konferenci pravidelně, pokud jsem v České r