top of page

Maminka by mě nejradši hned provdala


Maminka a rtěnka - parádnice na Cestě


To, že je moje maminka nejlepší na celém světě jsem už veřejně vyhlásila několikrát. Každopádně jsem nezmínila, jaká s ní je sranda;-))). Už několik let si ustavičně přeje, abych si našla muže. Abych se usadila a byla jí co nejblíže. Ale bohužel mému osudu poručit nemůže;-).

Vím, že to se mnou neměla a nemá jednoduché a vždy jen kroutí očima, jak to, že když ona je taková dáma naparáděná, její dcera je jako divoženka. Občas mi říká Jezinko a jindy zase Jeptiško, podle toho, zda se právě nacházím v džungli nebo za zdmi chrámu.


Když jsme spolu, bere si na mne kulmu, aby ze mne měla princeznu. Vytáhne ze skříně všechny své nejlepší modely a přikáže, co si mám vzít na sebe. Namalovat si pusu je nutnou povinností, bez které mě nepustí ze dveří;-))). Je jako moje dvorní dáma, která se o mě vzorně stará. Ale za několik dní to vzdává...

Když se maluje ona, podá mi rtěnku a říká:„Jen pusu." Zakroutím hlavou, vždyť já to nepotřebuju... Ona si povzdechne a s jedním nádechem vyřkne:„Pak se nediv, že jsi pořád sama." A já vyprsknu smíchem, protože stejná scéna byla ve filmu Účastnících zájezdu, když herečka Holubová podobně znásilňovala svou filmovou dceru, singlovou Polívkovou;-).

A i ona si někoho nakonec našla hahaha.

Vždy, když se loučíme, vyslechnu si mateřské kázání: „Namaluj si pusu a vypni prsa. A více se druž a bav se s cizíma lidma. Více se rozhlížej, muži o tebe jeví zájem, ale ty si toho nevšímáš. Nehleď na vizáž, hlavně ať tě má rád! Jdi si kam chceš, ale nešlap si po štěstí. Já budu nejšťastnější, až budeš s někým, s kým budeš šťastná, kdo se o tebe postará.

Paraď se dokud jsi mladá, pak ti už nepomůže ani svěcená voda."

Prostě se ustavičně stará, jako každá milující máma;-). I když jsou její rady někdy k zbláznění, stejně ji miluji!!!

Ani neví, jak bych si to taky přála, aby mě udala, ale zatím to vypadá, že citliví, emocionálně vyspělí, romantičtí a spirituálně nadaní intelektuálové, kteří se sofistikovaně ulítlé ženy nebojí, už došli nebo vymřeli po meči;-))).


A pokud ne, tak ať se přihlásí, maminka udělá důsledný průklep a nějakého mi doporučí😂😂😂 Vždyť ji ve skříni už několik let leží svatební šaty (extra modely na slavnostní příležitosti) a jsou stále plonkovní😁😅


Maminka a její kulmová tvorba

bottom of page