Nezištná přátelství a vlny podpory

March 31, 2018

 

 

Úplňkové období je opět intenzivní.
Jako vždycky, tak extrémně funguje Bali!
A dubem taky bude intenzivní, kulatiny a tři roky od přežití zemětřesení...
Evaluace vlastního žití je nasnadě. Ale ta ještě přijde;-)))
Teď se jen Nepál nějak připomíná.
Jeden den se potkám s kamarádem Japoncem. Anglicky moc neumí a po pěti letech, co jsme se neviděli, první co mi povídá:” Dva roky, tam v horách, ty, Nepal”.
Já se zubím:”Ne, už to jsou tři roky od té nejlepší životní zkušenosti.”
A on mi ukazuje, jak dychtivě sledoval veškeré zprávy a Facebook, jestli žiji a ukazoval mi v očích slzy. Jak to silně emočně prožíval. Je to zlatý človíček, viděla jsem ho jen jednou a hodinu ve svém životě, ale srdce je to veliké.
Pak jsem se vracela zpět po cestě a řídila Scoopika a v tom provozu jsem si na něj ještě jednou vzpomněla. Duše jemná, citlivá. A málem jsem se rozbrečela. Vyhrkly mi slzy a já ruce na řídítkách a v chaotickém dopravním provozu. To nemůžu, bulet jako želva za jízdy na Bali.
Takže jsem je svižně rozmrkala a zase jela dál, ale to poznání, jak jen letmo na cestách poznám lidi a přesto otisky přátelství v srdci zůstanou navždy a hluboko uvnitř, mě naprosto odzbrojilo a opět něžně pohladilo. To jsou ty spřízněné duše, i když cizinci cizí, neznámí, ale přesto duševně blízké...

 

A na druhý den se setkám s Michalem! Čechem, který se svou ženou přijel na Bali na líbánky. Michala jsem viděla asi dvakrát, třikrát, a přesto to byl největší zachránce a pomocník mamince, když jsem byla nezvěstná nahoře v nepálských Himalájích několik dní. To on komunikoval s ministerstvem, vyřizoval vše a byl v pohotovosti 24 hodin několik dní, než mě snesli zpět do Kathmandu. To on mě donutil se vrátit domů a koupil letenku. To on byl hnacím motorem a psychickou podporou mé mámě v nejčernějších dnech jejího života. To je on, který pro mě udělal více než 150 mých přátel za celý život dohromady... 
Vím, že mu moc dlužím a nevím, kdy mu to vše oplatím, ale je to pro mě docela nosná informace. Dva človíčci mi připomínají, jak se lidé nezištně mají rádi! A to mou duši opět posilní a rozradostní. 


S dojetím a vděčností vám mávám z Bali🤗🤗🤗🙏🙏🙏

 

PS. Važte si života a lidí, co jsou Vašimi přáteli❤️❤️❤️

 

 

 

Please reload

© 2016 - 2020 SAMA NA CESTÁCH ओं♡♫

návštěvníků

  • b-facebook
  • YouTube - Black Circle
  • Twitter Round
  • Instagram Black Round