Krteček a další české hitovky na Havaji

May 20, 2018

 


Vy už v pondělní pracovní pohotovosti a já na Havaji vegetím v neděli;-)))
Neděle je návštěvní a tady vidím krásně vychované děti, které se narodily na Havaji, ale umí plynně česky, i když maminka je Filipínka. Tatínka mají z Ostravy. Na zdi v pokojíčku visí Krtečkův metr i česká vlajka, telefon vyhrává:”Pec nám spadla, pec nám spadla, kdo pak nám ji postaví. Malý pecař není doma a malý to neumí.” A další hitovky a já mám co dělat, abych zamáčkla slzičky dojetí, když se kafíčko servíruje z pravého českého růžového porcelánu, děti pijou z hrnečku s Krtečkem, volají na mne:”Teto, pojď si zahrát pexeso!” A tak na červeném koberci rozklademe papírové čtverečky a obracíme dopravní značky❤️❤️❤️.
A když malý Kona, který si říká Vašek, protože zbožnuje filmy Jak vytrhnou velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny začne zpívat:”Vstávej semínko holala, bude z tebe fiala...”, tak jsem na měkko tak, jako domácí vajíčka, co jim dneska snesla slepička.
A když mi Radeček řekne, že chce upéct Marlenku, tak zalapám po dechu!!!

 

Klaním se hluboce rodičům, jak nastavili skvělou výchovu, jak drží tradice a jak pečují o jazykovou výbavu svých dětí, i když jsou za velkou louží a že dědeček s babičkou si tak s nimi klidně zahraje na zahradě na schovávanou aniž by byla mezi nima jakákoliv jazyková bariéra.👍👍👍💯💯💯


Ta Havaj mi to teda dává a já jsem opět šťastná jako blecha.

Vysluněná neděle za náma a v duši po tomto setkání mi zůstala duha🌈🌈🌈.
MAHALO🙏🙏🙏

 

 

 

Please reload

© 2016 - 2020 SAMA NA CESTÁCH ओं♡♫

návštěvníků

  • b-facebook
  • YouTube - Black Circle
  • Twitter Round
  • Instagram Black Round