top of page

Om Shanti Shanti Shanti


Shanti stupa v Lehu se tyčí k nebi v nadmořské výšce 3 609 metrů

Opět roztáčím pravidelné kolo ranních rituálů, v Lehu to je výstup na posvátný kopec, na němž se tyčí bělostně barevná Shanti stupa. V protisměru hodinových ručiček obcházím svébytný kolos, každý můj krok zdobí recitace „Om mani padme hum”, mantry soucitu, žádající spokojené žití pro všechny živé bytosti.


S východem slunce nad horskými masívy svítá každodenně naděje, že na Zemi bude blaženě a rozprostře se všudypřítomný světový mír, vždyt´ SHANTI znamená v sanskritu MÍR:-).


V tomto prostoru se rozprostírá neviditelná mírumilovná oáza, energie zde je něžná a vláčná, neslyšně tepající harmonie kouzelně utišuje vnitřní nepokoje.

Toto impozantní místo je naprosto jedinečné, nehlučné a v tichosti vybízí mnohé ke kontemplaci svého bytí.

Výhledy na zasněžená úpatí a naprosto vyprahlá panoramata bez života výstižně zrcadlí diametrálně odlišné parametry žití, spanilost životodárné vláhy v kontrastu s neúrodnou půdou pouštní nepohostinnosti. Stejně jako vyhořelá nitra jedinců jsou pasti pro nemoci, zhoubné nádory a pochybnosti. Latentní nečinnosti a zahálení jsou největšími hříchy, jež jsou v rozporu s následováním životního udělu.


Autentické místo, jenž vybízí k sebereflexi a prohlídce vnitřního zákulisí sebe sama se rozprostírá v nadmořské výšce 3 609 metrů, ale člověk nemusí šlapat tak vysoko a brouzdat světem tak daleko, aby odhalil vlastní spojitosti a náruživosti. ..

Stačí jen odevzdaně přijímat to, co je a potlačit neúnavné chtíče, které zastiňují to, co už máme a vlastníme.


Necht´ je váš den protkaný klidem a mírem;-)

Om Shanti Shanti Shanti

bottom of page