Cestování kolem světa je nyní nejjednodušší v dějinách lidstva


iPad na každém sedadle v letadle

Provizorní plán B s cílovou destinací v hlavním městě Kathmandu má již reálnou podobu. Během 24 hodin mám vše připravené k odletu, pevně věřím, že tentokráte odletím a nic nepodcením:-).

Letiště v tasmánském Hobartu je zdá se dnes vlídnější a přívětivější, Quantas Airways mají na trupu letadla nalepeného talismana tasmánského čerta a já jsem opět na vrcholu blaha, že se vznesu k oblakům a opustím území Austrálie přesně v den, kdy mi o půlnoci vyprší vízum. Vybruslit z prekérní situace jsem zvládla na jedničku s hvězdičkou, musím sama sebe vduchu pochválit.


Pohodlně se usadím v komfortní sedačce a průduchy celého těla zpívají chvalozpěvy na tento stále ještě naturalisticky přírodní ostrov nabízející nepřeberné možnosti k cestovatelskému objevování a současně i skutečně vysokou životní úroveň. Tasmánie by se dala parafrázovat slovy: “Skvostná, nedotčená obdoba australského venkova.”


K mému údivu v letadle na každém sedadle leží mini iPad se sluchátky, to je panečku vymoženost, tato letecká společnost opravdu drží krok s módními trendy. (Píše se rok 2015)! Já sice přes hluk motorů neslyším zvuk filmu, i když mám hlasitost na maximum, ale nijak mi to nevadí. Upřu svou pozornost na výhody doby, pro něž je cestování v současném století jednoduché jako facka. Už několik let si totiž slibuji, že vzdám holt veškerým benefitům a bezkonkurenčním technologiím i neuvěřitelně nápomocným aplikacím. Bez nich by totiž byl člověk/cestovatel/nomád úplně ztracený…, ne sice doslovně, ale ulehčí mu spoustu času, peněz i psychických útrap či pochybení.

Konečně dostávám svého slibu a vše sepisuju, protože teď jsem se o tom na vlastní kůži přesvědčila.


Díky speciálním vyhledávačům (Kayak, Makemytrip, Skyskenner, Cleartrip, atp.) si vyhledáte nejpříhodnější let s nejlepší dostupnou cenou během několika sekund, následné zaplacení přes internet banking je otázka několika kliků a okamžiků. Bez mrknutí oka máte zarezervovaný pokoj (např. booking.com, AirbnB.com, www.hostels.com) nebo navážete konverzaci přes Couchsurfing, kde vás lidé i v těch nejvzdálenějších zákoutích světa ubytují u sebe zdarma (ano, zní to jako bajka o pohádkově hodných lidech, ale je to realita a už léty prověřená firma (hahaha)).


Nic si nemusíte tisknout, ani kopírovat, stačí si příslušné doklady ofotit chytrým telefonem či poznačit rezervační kódy (jen pozor na to, abyste někde nezapomněli nabíječku a nebo měli dostatečně nabitou baterii, jinak hrozí další neurotické paniky a nezáviděníhodné horké chvilky:-))).