Exploze v autobuse


Design autobusu v oblasti Himalájí v Indii

Čeká mě autobusový transport z Dharamsaly do Dillí.

Každý večer odtud vyráží několik autobusových linek různými směry a některé komfortní vozy se vyrovnají pohodlí Student Agency, takže vůbec nemusíte mít obavy, co po Indii jezdí za trasořitky, prohánějí se tady takové značky jako Volvo nebo Mercedes Benz. Pohodlné sedačky, láhev vody zdarma a cena je taky velice přijatelná od 800 – 1000 indických rupií za jedenáct hodin jízdy.

Sednu si na sedadlo číslo 12 vedle sympatického Tibeťana ve světlých kalhotách. Nadšeně, ze vše proběhlo hladce se zabořím do sedačky, loučení s kamarádkou, která pochází z Ostravy a bydlí o ulici vedle a s jejíž sestrou jsem chodila na základní školu bylo veselé, přestože nevíme, kdy se opět uvidíme.

Dojemně nezapomenutelné spíše bylo naše první setkání, když jsme na sebe narazily uprostřed rýžoviště v budhistickém klášteře pod vysokými himalájskými kopci. Když tam nejste na oběd, tak si můžete připravit talíř se jménem a oni vám porci odloží. Zaujalo mě její jméno: Klára. Měla dokonalou angličtinu, usměvavá a veselá jako nějaká Američanka, ani ve snu by mě nenapadlo, že je to rodačka z ČR. Až další den u snídaně jsem ji oslovila: „Ahoj, ty jsi Klára, že? Ty jsi z Česka?“

Vykulila na mě oči, líbezně se usmála a moje domněnky mi potvrdila. „Jo, jo, jsem z Ostravy.“ „Já taky!“

„Jsem z centra.“ „Já taky!“

„Kde jsi chodila na školu?“ „Na Ostrčilku.“ „Já taky!“

Ročníkově jsme sice rozdílné, ale podle jména znám její sestru, ta byla v mém ročníku. Od té doby jsme se staly nerozlučnými kamarádkami, přestože nejsme v dennodenním kontaktu, vím, že se na ní vždy spolehnu, že bychom pro sebe udělaly první poslední a jsme jako sestry. Udělala pro mě toho tolik bez jakéhokoli očekávání, že vděčností se před ní skláním.

Usmívám se, je mi tak sladce a tetelí mě u srdce, jaké senzační historky lemují mé Cesty. Mnohdy jsou velice extravagantní až k neuvěření, že na sebe narazí dvě duše z jednoho rodiště na úplně jiném kontinentu a na odlišné spirituální půdě.

Potřebuju se napit a můj nejoblíbenější elixír „Apple Fi