top of page

Randit s holkou, která cestuje je exoticky osvěžující a psychicky povzbuzující


Za barem v Havaně, kde si dával mojito i sám Hemingway


Ne vždy jsou muži součástí mé Cesty, ale v rámci zachování genderové rovnosti na ně nechci při mém psaní zapomínat a mám pro ně vřelý osobní elaborát:-).


Vzpomenete si ještě, jak se před léty po internetu rozlétl článek „Proč nerandit s holkou, která cestuje“? Byl geniální a já se zakuckala smíchy, jak na mne sedí jako hrnec na prdel. Kroutila jsem hlavou, jak je vše výstižně popsané. Když jsem ho přeposlala mamince, tak přitakala: „To je o tobě.” Správně, ale nejen o mně, ale o dalších miliónech žen a dívek, jež vyplouvají se svým JÁ na hladinu široširého jezera světa:-).


Je skvostně napsaný a já ho s dovolením oparafrázuji, protože si nemyslím, že jsou na naší planetě jen domýšlivci egocentrici či bojácní srabi, jež si na holku, která dokázala někdy více než oni, nepomyslí… Sami sebe totiž brzdí v seberozvoji a neadekvátním sebeponižování, že na ni nemají. Tyto bloky jsou jen neopodstatněné strachy a v lásce nemají opodstatnění ani logické vysvětlení.


Vždyť právě žena po jeho boku je adekvátním odrazem mužova smýšlení a jeho vnitřního rozpoložení. Zrcadlí mu jeho vlastní sílu a tudíž, pokud některá dokázala sama více, než nač on ani nedokázal pomyslet v nejdivočejších snech, pak je pro něj studnice inspirace a vyživující míza, jež existenčně vyzdobí jeho žití navěky!


Pokud chlap sám je osobnost, tak tu větroplašku, která má sice odřená kolena i paty a znamínka ušknutí hady a na těle viditelné šrámy, bude uctívat jako bohyni, již ve světě či v našich zeměpisných šířkách není rovno, protože v ní dlí její oduševnělé rozměry, které mají unikátní exotické nádechy a vůně dobrodružství, která ani za dlouhá léta nevyčpí.

Pokud ustojíte všechny předsudky a klamavá zdání, pak s ní budete žít v neustálém přílivu svěží energie a harmonii vědomého bytí. Hlavně si může být jisti, že je vedle vás žena, která ví, co od života chce a není to jen značková kabelka či poslední výstřelek mobilního telefonu, za který musíte utratit celou těžce vydřenou výplatu. Nikoliv! Vaše vyvolená touží po autentickém prožívání a na materiálních statcích vůbec závislá není:-).


Má tu výhodu, že je kreativní, smyslná a ambiciózní. Její životní záměry nejsou přízemní, ale úctyhodné a její projekty jsou humanitární, snaží se jen pomáhat světu a vždy mají svou opodstatněnou logiku. Přesvědčíte se, že má srdce na dlani a není to jenom sobecká nafintěná modelína, která neumí ani do pěti napočítat. Takové image se navíc hrozí jako čert kříže:-).


Cestovatelka neutrácí svůj čas za zbytečnosti a neplýtvá energií do věcí, které nemají smysl. Vše prožívá z hloubi své duše, nikoliv na povrchu pošetilosti a marnivosti. Nevyčítá vám vaši minulost ani neprská v záchvatech žárlivosti na bývalky. Žije v přítomnosti a to ji nadnáší nad povrchní problémy a malichernosti. Není věčně nakvašená a do sebe zahleděná narcistka, na to vemte jed! Její vnitřní krása přezařuje tu vnější a za to, že jste ji objevil právě vy, máte nárok na zlatou medaili!


Ve Světačce Cestovatelce je ukrytá mystická krása, která leží hluboko za spanilostí Niagarských vodopádů. Nemusíte se bát, že vás bude obelhávat či podvádět, tyto neřesti se jí příčí a žije v intencích spořádaně vědomého života, kde ubližování druhým není její parketa, protože je čestná sama k sobě a tudíž nemá zapotřebí porušovat etické hodnoty morálky. Ví, co je karma a nezahrává si s ní, ale pečlivě o ní dbá:-).


Je trpělivá, není hádavá a nedělá pokaždé scénu, když se jí zlomí nehet nebo jí vítr rozčesal účes. Nemusíte z ní mít mindráky, protože je vyspělou osobností, dá se s ní bavit o všem aniž by řešila kraviny.


Mezi její přednosti patří, že je vášnivá, zanícená pro to, co dělá, autentická a její spontánnost je nakažlivá. Má duši vesmírné soustavy, srdce otevřené a přívětivé, smích zvonivý a nakažlivý, denní režim uspořádaný a smysluplný. Má své vize a sny, ale prioritní je pro ni zdraví a vztahy. A kompromisy řeší s elegancí sobě vlastní!


Když je s vámi, okamžitě odhodí mobil a nesurfuje na Facebooku ani nepostuje na Instagramu každou snídani ani vaše milostné objetí. Nenutí vás neustále fotit její vyzývavé pózy a nemusíte poslouchat neustálé látoření, že má někdo více „lajků” než ona a že na „té fotce jí to nesluší”. Naopak, vaše Robinsonka je vděčná za jakoukoliv minutu s vámi a ten čas je natolik intenzivní a prožitý v extázi přítomnosti, že se vám nebude chtít být bez její společnosti!


Při konverzaci nikdy nemlží, ale jde rovnou k věci. Nechodí kolem horké kaše, ale s upřímností vyjádří, co má na srdci. Nemarní čas iluzemi a není obětí naivity. Ani neprodá depresivním náladám. Ví, že náhody neexistují a vše je jak má, a proto je tak svá:-). Žádné pseudocelebrity ji nezajímají, naopak, zajímají ji spirituální lídři a ekologičtí aktivisti.


Vsaďte boty, že roboticky neplní vaše pokyny a nesměje se na povel. Ani si nikdy nekouše nehty nudou či netráví hodiny v drogerii, když si vybírá oční stíny.


Holka, která cestuje už ví, že jsou na světě důležitější věci než make-up a značkové oblečení. Nebude vás z ní bolet hlava. Nevytahuje se, kde byla a kolik toho minulou noc vypila a jak jí z opice bolí hlava, ale ležérně si medituje a mlčí, když vidí, že potřebujete voraz a potřebujete relaxovat. Pokud vím, muži mlčení na ženách zbožňují a právě ona ví, že ti, kdo spolu mlčí, souzní a nekazí si to řečí!


Z holky, která cestuje po světě sama vyzařuje pokojná aura jako by byla víla, je sice mystická a tajemná, ale naprosto upřímná k vám i sobě. Vždy najde triviální řešení a hlavně nic neřeší! Není to zlatokopka, která čeká, že jí budete kupovat briliantové náhrdelníky a prsteny nebo drahá fára. Je prototypem ženy, s níž se muž netrápí, ale pookřeje a omládne.


Dokáže otevřít vaše třetí oko i probudit toho malého, nevybouřeného kluka ve vás. Svěžest a radost ze života vám namíchá v elixíru lásky, která je bezpodmínečná a věrná. Povrchnost a přízemnost vašeho života zakope hluboko pod zem a osvěží vaše vnímání a zažehne plameny srdeční soustavy.


Nebudete se před ní stydět, když se nebudete moct v posteli udělat, nebude vás shazovat ani vámi opovrhovat ani nic vyčítat. Stačí jedno pohlazení, hluboké pohledy do očí a v lásce objevíte smyslnost tantrického milování, které vás přivedou k extázi, jež nikdy nekončí!!!


A mnohdy budete překvapeni, že pokud bude spokojená, protože si nebudete uzurpovat nároky její svobody, pak už nebude muset vylítávat z domácího hnízda a něco (někoho) dalšího hledat. Tuto etapu bláznivého brouzdání po zeměkouli má za sebou a chtíč uspokojení z cizích krajin je nasycen natolik, že bude ráda sedět u českého rybníka, chodit do lesa na houby či cvičit jógu na březích Vltavy a vytvoří vám natolik pohodové zázemí, že se vám o něm ani nesní!


Skutečnost, že má neposedná Světoběžnice sice několik stovek přátel mužského pohlaví na Facebooku značí, že právě vy jste ten nejlepší, protože nikdo z těch novodobých nomádů ji nemohl nabídnout teplo domova a příslib stabilního přístavu.


Randit s holkou, jež cestuje má nesporné výhody, necloumají s ní hormony ani pubertální periody:-). Je spokojená s tím, co má a nemusí si nic dokazovat, ani vám. A hlavně, co je nejpodstatnější je fakt, že vás nebude chtít změnit, ale bude vás mít ráda takového, jaký jste!!!


To, že ona má tolik razítek v pasu jako vy mailů ve schránce za hodinu je neskutečná výhoda, protože vám může uklohnit každý den něco nového podle grandiózního receptu z Orientu či namíchat exotické koktejly v českém provedení a jsou to fakt mňamky.


Spolehněte se, že se s ní určitě nudit nebudete a poslouchat vtipné historky z cest budete ještě na smrtelné posteli. Nebudete umírat bolestí ale smíchem, protože váš protějšek je tím největším a nejláskyplnějším smíškem na světě a považujete si za čest, že jste patřili k sobě.


My světačky jsme sice moudré jako Královna Koloběžka První, mnohdy nás najdete obuté neobuté, oblečené neoblečené, učesané neučesané, ale nebojte se, myjeme se i zuby si čistíme:-). Ale hlavně vás nenudíme! Náš důvtip je obdivuhodný a nikdy vás neomrzí a navíc jsme holky do nepohody! A ty naše neobvyklé extravagance hravě zkousnete, nebojte se!


Tak co chlapi? Pochlapíte se konečně a až se vám přejí blondýna z Londýna, tak se nebudete bát pozvat tu geniálně spontánní a vitální Potrhlici k duchaplné konverzaci či na rande? Doufám, že ano, protože bezprostředně pochopíte, že s námi „nomádkami” je život mnohonásobně pestřejší a autentičtější než s někým, kdo na vás čeká soustavně doma a hystericky vyčítá, že chodíte s chlapama na pivo či si zahrát fotbal.

Navíc jsme moudré a víme, že na bolavá, kocovinová rána zabírá nejlépe kokosová šťáva:-).


Pánové, chlapi a kluci, snažně vás prosím, přestaňte se na nás tulačky dívat skepticky a dejte nám ženám s velkým „Ž” šanci a nedívejte se na nás skrz prsty:-). Děkuji!

Přítomnost v naší společnosti vám totiž nic nevynahradí:-))))).


A právě ten, kdo s takovými ženami umí držet krok a skousnout její originalitu, je pro mě excelentní, vyspělý HERO❣❣❣

Přeji vám hodně štěstí při namlouvání a odbourávání bloků a předsudků:-).


S láskou

Vaše Alexka♥♥♥


(která ví, co říká a cestuje sólo po světě, kde je super bab habaděj:-)))).bottom of page