top of page

Připomínka 1. ledna


Tady a teď - ŠŤASTNÁ HLAVA ALEXKA

Včera jsem u moře tvořila. Však už víte, že se něco velkého chystá;-)))y Na plážovém lehátku, počítač v klíně a pozorovala, jak slunce zapadá a Šťastná hlava se jen tetelila.

A najednou, z ničeho nic se na obracovce v políčku kalendáře objevila jednička.

To, že bylo 5. prosince jsem věděla, protože včera měla narozeninky moje maminka. Jinak dny a datumy moc neregistruji:-))). Nechápu. Otevřu kalendář v mém MacAiru.

Je tam první leden 2018. Šest hodin ráno.

Cvakám na prosinec, dnešní den. Nejde to. Co to zase je, za paraabnorální jevy mezi nebem a zemí...

Chvíli to řeším a pak to přijmu, techniku nepřemůžu;-).

Přestanu se věnovat připravovanému projektu a na chvíli zpozorním, co mi ten vesmír chce říct a nebo je to znamení;-? Kdo ví. Každopádně mě přepadne fantasmagorická imaginace, co kdyby se opravdu dal vrátit čas. Posunout kalendář nazpět. Určitě bychom si to v životě jinak uspořádali, více žili a užívali, některých věcí a lidí se vyvarovali anebo naopak po hlavě skočili do přítomnosti bytí a užívali přítomnosti plnými doušky a některé lidi zahrnuli projevy bezpodmínečné lásky... Abychom zpětně ničeho nelitovali;-).

A tak ta nečekaná sebereflexe byla namístě. Co všechno jsem odkádala, jak na něco či někoho čekala, jak jsem lenošila a moc se nesnažila, předsevzetí neplnila, prokrastinovala, nebyla spokojená, protože jsem hodně věcí řešila v hlavě a srdíčko jsem úplně zamkla. A na Havaji a Barmě i na Bali jsem byla smutná, že mě nemá kdo fotit, že taková přepychová místa a já tam nejsem zvěčněná. Já káča pitomá;-))).

Až teď, když to píšu si uvědomuju, jak moc si stěžuju a že mám milión fotek odevšad, ale že jsem propadla mamonu Instagramu a stala se ze mě marnotratná marnivá blbla. Fuj, sociální média. Povrchní fake bublina! A já, z kláštera, vymeditovaná ŠŤASTNÁ HLAVA a taky jsem tomu podlehla. Ještě, že jsem procitla! Teď už jsem vědomá, opět napojená, svědomitě sebevědomá, abych se nezanedbávala a nemarnila čas blbostma, jako istastories, které zmizí a nikdo je už nikdy neuvidí, i když kolik času stojí. Byla to mentální sebevražda, to přiznávám, jsem ráda, že jsem přežila;-)))).

Chválabohu za tu facku s datumem nového roku, který už pomalu, ale jistě finišuje do cíle;-)))

Takže přátelé, nedejte se! Nedejte se srhnout okolím, názory, stalkováním, napodobováním, nesmysluplným plkáním, marníte čas i energii a život je taaaaak krááááatký!!!

BUĎTE SVÍ A ŠŤASTNÍ, TO VÁM ZE SRDCE PŘEJI❤️❤️❤️

Vaše Alexka💋💋💋

bottom of page